تبلیغات
بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله الرحمن الرحیم
خادم امام خامنه ای

نماهنگ دیدار یار حجم3,952 KB

[http://www.aparat.com/v/7eb5ac36014a76629c40069e46136a617585]

شعر خوانی گیلانیان حجم6,280 KB

[http://www.aparat.com/v/4be2c8f27b8a420492f2d44463933eb67586]

كلیپ سخنرانی آقا در مورد فتنه حجم3,505 KB

سخنرانی آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان حجم954 KB

سخنرانی حضرت آقا حجم4,092 KB


بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم استان گیلان‌

23 محرم 1432

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌
خیلى خوشامدید برادران و خواهران عزیز؛ قشرهاى مختلف مردم عزیز و خونگرم گیلان. به همه‌ى شما خوشامد عرض میكنم؛ مخصوصاً به خانواده‌هاى محترم شهیدان و رزمندگان و جوانان پاك‌سیرت.

همت كردید، این جمع كثیر و متراكم، از گیلان، از رشت به این جلسه تشریف آوردید. در موارد متعددى در طول تاریخ - چه تاریخ گذشته و دور، چه تاریخ معاصر - همت را از مردم گیلان مشاهده كرده‌ایم. به نظر من بزرگترین كار مردم گیلان این بود كه على‌رغم تبلیغات قولى و عملىِ رژیم طاغوت براى ضایع كردن و فاسد كردن عقیده‌ى مردم آن سامان در طول سالهاى طولانى، مردم آن خطه، ایمان را، اخلاص را، حضور در صحنه را، جهاد را به جائى رساندند كه جزو بخشها و استانهاى برجسته‌ى كشور به شمار آمدند؛ این خیلى مهم است. دستگاه‌هاى مضر و مفسد و فاسد رژیم طاغوت با همه‌ى عوامل خود، سعى در كشاندن مردم به فساد و فاسدسازى فضا بكنند، ولى مردم اینجور دین خود، ایمان خود، عقیده‌ى خود، عزم خود را نگه دارند و در هنگام لازم آن را نشان دهند. از یك طرف دستگاه طاغوت بود، از یك طرف عوامل گروهكهاى ملحد و ضد دین بودند.

من در اوائل انقلاب آمدم رشت، مرحوم شهید عضدى من را در اطراف میدان بزرگ شهر رشت گرداند. گروهكهاى گوناگون، با تابلوهاى خود، با شعارهاى خود، همه‌ى فضا را پر كرده بودند؛ دانشگاه را هم در قبضه‌ى خودشان درآورده بودند و خیال میكردند كه گیلان متعلق به آنهاست. مردم مؤمن گیلان، همین جوانهاى مؤمن و انقلابى، بدون كمك هیچ دستگاه و ارگانى وارد صحنه شدند و پرچم اسلام را، پرچم توحید را، پرچم انقلاب را در آنجا برافراشتند و همه‌ى اینها را از صحنه بیرون كردند. این، ایمان مردم است.

درست است كه نماد شجاعت و مجاهدت مردم گیلان، بحق شهید بزرگوار، میرزا كوچك جنگلى است كه براى اسلام، براى قرآن، براى اقامه‌ى دین و در مقابله‌ى با بیگانگان و متجاوزان، در دوران غربت قیام كرد و یاد او هرگز نباید فراموش شود؛ اما در دوران انقلاب اسلامى، آن كسانى كه توانستند نمادهاى گوناگونى در عرصه‌هاى مختلف از گیلان عرضه كنند و نشان بدهند، یكى دو تا نیستند. این لشكر قدس گیلان، این بسیجیان گیلان، این جوانان مؤمن، این دانشوران و اندیشه‌وران گیلان، دانشگاهیان گیلان، علماى بزرگوار، در دورانهاى مختلف نقش برجسته‌اى را از خودشان نشان دادند، كه نمودارهاى گوناگونى دارد؛ كه اگر انسان بخواهد این نمودارها را - چه در دوران دفاع مقدس، چه در دوران مقابله‌ى با ضد انقلاب، چه در دوران بعد از پایان جنگ - فهرست كند، یك فهرست طولانى است. اما همین یك نشانه‌ى واضح و بارز در قضیه‌ى نهم دى كه ملت ایران یكپارچه به صورت خودجوش به صحنه آمد، مردم رشت جزو معدود مراكزى در كشور بودند كه یك روز جلوتر وارد میدان شدند. روز هشتم دى - كه امروز مصادف با آن روز است - مردم گیلان این آگاهى را، این بصیرت را، این عزم را، این احساس نیاز به حضور در صحنه را زودتر از دیگران نشان دادند. اینها را باید حفظ كرد. سرمایه‌هاى اساسى یك ملت همین چیزهائى است كه نشانه‌ى بصیرت، نشانه‌ى عزم، نشانه‌ى بیدارى و آگاهى است؛ اینها را باید نگه داشت.

ببینید برادران و خواهران من! عزیزان من! ملت ما از یك طرف به وسیله‌ى سردمداران فاسدى كه بر كشور حاكم بودند، و از یك طرف قدرتهاى مستكبرى كه سلطه‌ى بر جهان را مورد نظر قرار داده بودند و دنبال میكردند، سالهاى متمادى زیر فشار قرار گرفته است. ما را عقب نگه داشتند. ما از لحاظ میراث تاریخى و علمى ملتى نیستیم كه وقتى فهرست دانشمندان و دانشوران و افتخارات و ابتكارات علمى دنیا را ذكر میكنند، ما در اواخر جدول قرار بگیریم؛ ما باید در صدر جدول باشیم؛ این سابقه‌ى ماست، این استعداد ماست. آن كسانى كه موجب شدند ایران بزرگ، ایران متمدن، ایران برخوردار از روح اسلامى، در میدان علم، در میدان پیشرفت مادى و معنوى عقب بماند، در یك دوران طولانى، اینها در حق این ملت خیانت كردند، جنایت كردند. انقلاب آمد دست اینها را كوتاه كرد.

ما باید این راه را طى كنیم. ما باید همت كنیم. ما باید مناسبات غلطى را كه موجب عقب‌ماندگى ملتها و از جمله ملت خود ما شده است، عوض كنیم و تغییر دهیم. ما باید عقب‌ماندگى‌هاى گذشته را جبران كنیم. همه‌ى اینها نیاز دارد به همت، نیاز دارد به عزم، نیاز دارد به امید. اگر یك ملتى امید خود به آینده را از دست داد، یا همت او در باز كردن راه‌ها و پیش رفتن به سمت هدفها سست شد، این ملت عقب خواهد ماند؛ پیشرفت نخواهد كرد؛ سلطه‌گران عالم بر او مسلط خواهند شد؛ عزت خود را از دست خواهد داد. ملت ایران احتیاج دارد به اینكه این همت را مستمراً در كار خود حفظ كند، این عزم و اراده را حفظ كند، این امید را روزبه‌روز افزایش دهد؛ و این در كشور ما موجود است. بحمداللَّه مردم ما این را دارند و نشان داده‌اند؛ لذا ما در این سى سال بمراتب بیشتر از آنچه كه یك ملت در سى سال میتواند رشد كند و پیش برود، جلو رفته‌ایم؛ این را دشمنان ما هم اعتراف میكنند. ولى شعار ما، شعار جهانى است. شعارهاى ما، شعارهاى ناظر به بشریت است؛ شعارهاى ما ناظر به قطع دست مستكبران به طور كامل از كشور ما و ملت ماست؛ مستكبران این را تحمل نمیكنند، لذا توطئه میكنند.

فتنه‌ى سال گذشته جلوه‌اى از توطئه‌ى دشمنان بود؛ فتنه بود. فتنه یعنى كسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح كنند، بیاورند براى فریب دادن مردم. اما ناكام شدند. هدف از ایجاد فتنه، گمراه كردن مردم است. شما ملاحظه كنید؛ مردم ما در مقابله‌ى با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم دى در سرتاسر كشور مشت محكمى به دهان فتنه‌گران زد. این كار را خود مردم كردند. این حركت - همان طورى كه گویندگان و بزرگان و همه بارها گفته‌اند - یك حركت خودجوش بود؛ این خیلى معنا دارد؛ این نشانه‌ى این است كه این مردم بیدارند، هشیارند. دشمنان ما باید این پیام را بگیرند. آن كسانى كه خیال میكنند میتوانند میان نظام و میان مردم جدائى بیندازند، ببینند و بفهمند كه این نظام، نظام خود مردم است، مال مردم است. امتیاز نظام ما به این است كه متعلق به مردم است. آن كسانى كه با همه‌ى وجود نظام جمهورى اسلامى را و اسلام را و این پرچم برافراشته را در این كشور نگه داشته‌اند، در درجه‌ى اول خود مردمند؛ دشمنان ما این را بفهمند. سردمداران دولتهاى مستكبر - و در رأس آنها آمریكا - علیه ملت ما حرف میزنند، توطئه میكنند، گاهى شعار میدهند، گاهى اظهارات مزوّرانه میكنند، گاهى صریحاً دشمنى میكنند، گاهى در لفافه میبرند؛ اینها همه براى این است كه تحلیل درستى از مسائل ایران و شناخت درستى از ملت ایران ندارند. ملت ما ملت بیدارى است، ملت هشیارى است.

من میخواهم توصیه كنم، تأكید كنم؛ ملت باید این همت را حفظ كند. ما امسال گفتیم همت مضاعف؛ خوشبختانه در سرتاسر كشور نشانه‌هاى همت مضاعف در كارهاى گوناگون دیده میشود. مسئولان كشور، بزرگان، مدیران عالى‌رتبه در بخشهاى مختلف كارهاى خوبى میكنند. خیلى خوب، این همت مضاعف كار لازمى است؛ اما همت مضاعف فقط مال امسال نیست؛ همت مضاعف باید به طور مستمر وجود داشته باشد. ملت عزیز ما باید آنچنان حركت كند و آنچنان قله‌هائى را فتح كند كه دشمنان از دست یافتن بر سرنوشت این ملت بكلى مأیوس شوند. باید دشمن را مأیوس كنید. وقتى دشمن مأیوس شد، یك ملت از شرّ او خلاص خواهد شد.

گناه بزرگى كه برخى از دست‌اندركاران فتنه‌ها در كشور انجام میدهند، امیدوار كردن دشمن است؛ دشمن را امیدوار میكنند كه میتواند منفذى در بین مردم، در بین عوامل گوناگون، در بین مسئولان نظام باز كند. دشمن سال گذشته با كارهاى اینها امیدوار شد؛ در حالى كه آن انتخابات عظیم، آن حضور به آن عظمت، آن شركت عظیم مردم در انتخابات، میتوانست كار را خیلى پیش ببرد و ملت ایران را در بسیارى از میدانهاى سیاسى موفق كند. اینها ایجاد فتنه كردند؛ لذا دشمن كه از حركت عظیم مردم مأیوس میشد، امیدوار شد كه بتواند به انقلاب صدمه و ضربه بزند.

چالش عظیمى بود: دشمن از آن طرف حمایت كند، كمك سیاسى بكند، اسم بیاورد - دشمن از فتنه‌گران اسم بیاورد - ملت ایران از این طرف با استحكامِ كامل در صحنه باشد. همان طور كه ملت ایران در جنگ تحمیلى هشت سال از خود ابتكار نشان داد، شجاعت نشان داد، فداكارى نشان داد، در همه‌ى صحنه‌ها حاضر شد، در این جنگ نرم هم هشت ماه ملت ایران حقیقتاً از خود مهارت نشان داد. انسان وقتى به مسائل نگاه میكند و میخواهد از یك افق بالاترى مسائل را بررسى كند، متحیر میماند: این چه دست قدرت الهى است كه اینجور دلهاى ما را، جانهاى ما را به سمت اهدافِ خودش حركت میدهد؟ كار خداست. خدا با شماست. این خداست كه شما را هدایت میكند. این خداست كه دلهاى من و شما را متوجه به راه درست میكند.

بایستى ارتباط خود را با خدا حفظ كنیم، مستحكم كنیم. خاصیت یك حركت الهى همین است: همتهاى مردم، كارهاى مردم، عزم و اراده‌ى مردم، حضور مردم، در كنار توجه به خدا، در كنار دلهاى آماده‌ى براى تضرع؛ اینها خیلى مهم است. ارتباط خود را با خدا قوى كنیم. نگذاریم دلهاى ما متمایل به سمتى شود كه ما را از راه خدا دور كند؛ «ربّنا لاتزغ قلوبنا بعد اذ هدیتنا و هب لنا من لدنك رحمة»؛(1) این دعائى است كه قرآن به ما یاد میدهد.

خوشبختانه جوانهاى ما با دلهاى پاكشان، با دلهاى نورانى‌شان، با حضورشان در مراسم گوناگون، رحمت الهى را جلب میكنند. و یكى از موارد جلب رحمت الهى، همین نهم دى بود. به بركت یاد حسین‌بن‌على سیدالشهداء (سلام اللَّه علیه) مردم در صحنه آمدند و بساط فتنه‌گران را جمع كردند.

امروز ما باید هوشیار باشیم، باید بیدار باشیم، باید از همت خود ذره‌اى نكاهیم؛ در همه‌ى میدانها. مسئولین كشور موظفند. قشرهاى آگاه و هوشیار كه به مسائل جامعه تسلط دارند، وظیفه‌ى بیشترى دارند. جوانها موظفند. قشرهاى مختلف، همه وظیفه دارند. به لطف الهى تكیه كنید. به هدایت الهى مطمئن باشید و بدانید كه خداى متعال سرنوشت خوبى را براى ملت عزیز ما مقدر فرموده است. ما باید تلاش كنیم و ان‌شاءاللَّه خودمان را به آن سرنوشت برسانیم.

پروردگارا ! به محمد و آل محمد الطاف خود را، تفضلات خود را پیوسته بر این ملت نازل بفرما. پروردگارا ! ارواح طیبه‌ى شهداى عزیز ما را و روح مبارك امام بزرگوار ما را كه این راه را به روى ما گشود، با اولیائت محشور بفرما. پروردگارا ! زحمات و خدمات خدمتگزارانى كه به مردم خدمت میكنند، مأجور قرار بده و سلام ما را به امام زمان ما (سلام اللَّه علیه) برسان.

والسّلام علیكم و رحمةاللَّه و بركاته‌

1) آل عمران: 8


[ یکشنبه 12 دی 1389 ] [ 04:09 ق.ظ ] [ خادم امام ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
نظر سنجی
كدام نوع كتاب الكترونیك را می پسندید؟آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
عضویت در خبرنامه
(ایمیل را وارد کنید)