تبلیغات
بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله الرحمن الرحیم
خادم امام خامنه ای

دانلود سخنرانی حجم8.188مگابایت

[http://www.aparat.com/v/fcc7fbed7c7c66964a52463e7498ad919963]

رهبر معظم انقلاب اسلامی دوم تیر ماه سال 89 در در دیدار اعضاى بسیجى هیئت علمى دانشگاه‌ها، شرایط جدید منطقه را پیش‌بینی کردند و فرمودند: «ما امروز در یك برهه‌ى حساس به سر میبریم. اگر من بخواهم آن لبّ تلقى و برداشت خودم را به شما عرض بكنم - كه شاید در یك مجال كوتاه، برایش استدلال هم نشود ارائه كرد؛ البته مستدل است، منتها شاید در دو كلمه نشود استدلالى برایش بیان كرد - این است كه مراكز استكبارى جهانى در مقابله‌ى با حركت اسلامى كه نماد واقعى‌اش جمهورى اسلامى است، دارند آخرین تلاشهاى خودشان را میكنند. در بسیارى از عرصه‌ها تلاشهایشان و تدابیرشان به بن‌بست خورده و كار از دستشان در رفته است. این كمربندى كه اینها بر دور مسائل جهانى كشیده بودند و حیطه‌بندى‌اى كه كرده بودند، در حساسترین نقاط روى زمین یعنى خاورمیانه، این كمربند پاره شده - یا سست شده، حداقلش این است؛ ولى به نظر من پاره شده - و از دستشان در رفته است.

خدا مرحوم آ شیخ حسین لنكرانى، روحانى سیاسىِ كهنه‌كار قدیمى را رحمت كند. ایشان سالهاى 53 و 54 یا شاید هم زودتر - سالهاى اواخر دهه‌ى چهل - وضعیت رژیم طاغوت را تشبیه میكرد به كسى كه روى یك گنبدى رفته و یك دستمال ابریشمى هم دستش است كه توى آن پر از گردوست؛ و گوشه‌ى این دستمال وا شده، و گردوها همین طور دارد میریزد؛ این میخواهد این گردو را بگیرد، یك گردو از آن طرف مى‌افتد، یك گردوى دیگر، یك گردوى دیگر، خودش هم روى گنبد است! بالاخره آدم روى زمین صاف، باز میتواند گردوها را هر جور هست جمع كند.

به نظر من امروز نظام سلطه در مواجهه‌ى با حركت اسلامى یك چنین حالتى دارد. جاپایش محكم نیست؛ زیرا بسیارى از شگردهاى تبلیغاتىِ استواربنیانِ قدیمىِ اینها براى مردم دنیا رو شده است. امروز در جامعه‌ى آمریكا، خشم عمیق از حضور قدرتمند لابى صهیونیستى بتدریج دارد توسعه پیدا میكند. این نارضائى در بین مردم
آمریكا - كه مركز تحرك صهیونیستها و قدرتمندان صهیونیستى و سرمایه‌داران صهیونیست است - بتدریج دارد به وجود مى‌آید؛ البته رژیم حاكم در آمریكا بر مردم بسیار سخت میگیرند - یك نوع خاص سختگیرى - و آنچنان اینها را مشغول زندگى و گرفتار زندگى میكنند كه فرصت سر خاراندن ندارند؛ در عین حال این حالت دارد به وجود مى‌آید. این اطلاعات موثق ماست. در كشورهاى اروپائى هم به یك نحو دیگر. كشورهاى اسلامى كه معلوم است. كشورهاى خاورمیانه كه معلوم است. ملتها حالت نفرت - و بعضاً بغض - نسبت به رژیم ایالات متحده و مجموعه‌ى سلطه در دنیا دارند. این را هم نمیتوانند جمع كنند؛ هى تلاش میكنند، اما نمیتوانند جمع كنند.

اگر نظام جمهورى اسلامى در دنیا سر نكشیده بود و طلوع نكرده بود، مشكل آنها به این زودى پیش نمى‌آمد و ممكن بود این مشكل پنجاه سال دیگر براى آنها بُروز پیداكند؛ ممكن هم بود این مشكل به این زودى‌ها پیش نیاید. اما حضور جمهورى اسلامى و ظهور جمهورى اسلامى كار را بر اینها مشكل كرده؛ لذا بشدت دشمنند. دشمنى هم میكنند؛ اما دشمنى دستپاچه و سراسیمه. دشمنى‌ها از این قبیل است. حالا كارهائى كه میكنند، تدابیرى كه میكنند، جنجالهائى كه میكنند، تبلیغاتى كه دنبالش میگذارند، یك قطعنامه در سازمان ملل، چند قلم تحریم، بعد هم بزرگنمائى تحریمها، بیش از آنچه كه واقعیت دارد این تحریمها را اهمیت دادن، بعد تهدید نظامى را هم به صورت احتیاطاً نیم‌بند پشت سرش نگه داشتن، همه به خاطر این است كه
اینها در مواجهه‌ى با این حركت عظیم و متین و بنیانى اسلامى در كلیه‌ى جهان اسلام، دچار انفعالند. ملت ایران هم پیشرو این حركتند.
البته زحماتى را ایجاد میكنند؛ شكى نیست. در همه‌ى برخوردهاى اجتماعى زحمتهائى وجود دارد؛ اما انسان زحمتها را تحمل میكند براى اینكه به منافع بزرگتر و به نقطه‌ى عالى‌ترى برسد. امروز اینجورى است. بنابراین، این مقطع از این نظر كه گفتم مقطع حساسى است و احتیاج به كار هست، احتیاج به تلاش هست.


[ سه شنبه 13 اردیبهشت 1390 ] [ 02:35 ب.ظ ] [ خادم امام ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
نظر سنجی
كدام نوع كتاب الكترونیك را می پسندید؟آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
عضویت در خبرنامه
(ایمیل را وارد کنید)